Hozzászólás a témához Oldal 12345 ... 31  Következő
 HozzászólásElküldve: 2016.03.16 15:34 

Site Admin
Regisztráció: 2006.12.09
Szívesen.
Ok, írok, ha esetleg valamit hallok.
 HozzászólásElküldve: 2016.03.16 12:13 

Regisztráció: 2016.03.14
Köszi az infókat! Meglátogatok egy két szervizet. A vaterával az a baj, h azt sem tudják legtöbben, h milyen lécük. Olyan régiek, h ki sem lehet kideríteni. Szétvágtam már vagy 10 lécet, de csak egy régi k2 volt famagos 2 titán lemezzel. Hol a titán hiányzott, hol nem volt végig fa mag, hol meg csak vmi hab volt.
Még egyszer köszönöm! Üdv, Tom
Ui.: Ha ne adj Isten tudomásod van olyan lécről, ami nekem jó lehet, légyszi írd meg itt. :D
 HozzászólásElküldve: 2016.03.15 16:17 

Site Admin
Hello!

Síknél ma a legjobb szerkezet a laminált famag titánium lemez erősítéssel.

De ebben is vannak fokozatok, egyrészt a famag sem mindegy, hogy milyen minőségű, hány és milyen rétegből laminált, másrészt a titánium mennyisége is fontos.
A legkomolyabb versenysík sok -és jó minőségű- farétegből és két réteg (alul és felül) titánium lemezzel készülnek. (a titánium vastagsága általában 0.5 - 0.7 mm szokott lenni) Az ilyesmi építésű sík a legerősebbek és legtartósabbak, sok ezer hajlítást kibírnak, mire elgyengülnek.

Kép lejjebb, amin látszik a lényeg. (Gyártónként változik persze valamennyire a dolog, de a lényeg attól a jó anyagok.)

ui: Én nem vennék egy darab sít sem, ha kísérletezni szeretnék, hanem síszervízekben érdeklődnék. Szinte mindig vannak kidobásra ítélt sík, köztük néha komolyabb darabok is, amelyiknek mondjuk a csőre törött, de neked jó lehet. (Ha épp nincs, lehet fillérekért vaterázni divatjamúlt, de erős léceket.)

Csatolmányok:
dual-ti.jpg
dual-ti.jpg [ 19.38 KiB | Megtekintve 7373 alkalommal. ]
 HozzászólásElküldve: 2016.03.14 17:42 

Regisztráció: 2016.03.14
Hello!
Bár nem sízéshez akarok lécet venni, hanem íj készítéshez, érdeklődni szeretnék hozzáértő emberektől, hogy mely lécek a legkeményebbek, milyen szerkezetű szendvics a legkeményebb, legrugalmasabb. Esetleg pontos típusokat tud vki mondani?
Üdv, Tom
 HozzászólásElküldve: 2016.03.04 20:24 

Regisztráció: 2016.03.01
Lackó írta:
Szia! Ez a link dolog nem akar összejönni, ez sem működik... :-)

Krvavec ügyben csörögj rám, mondjuk holnap délután, ha az jó neked.

Köszi, holnap hívlak.

Balázs
 HozzászólásElküldve: 2016.03.04 20:11 

Site Admin
Szia! Ez a link dolog nem akar összejönni, ez sem működik... :-)

Krvavec ügyben csörögj rám, mondjuk holnap délután, ha az jó neked.
 HozzászólásElküldve: 2016.03.04 17:00 

Szia!

Ez egy frissebb link, remélem egy darabig működik. Annyit csináltam hogy a honlapon a léckeresőben "segítünk választani" beállítottam a paramétereket. Mivel tegnapi link ezért lehet hogy ma már nem működött... :(

Mikor hívhatlak Krvavec ügyben?

Üdv: Balázs

http://www.sportoutlet.hu/shop/search_d ... ptionid_42[]=fvariantid_161&foptionid_from[46]=188&foptionid_to[46]=194&foptionid_from[48]=&foptionid_to[48]=&search_action=1&search_detail=Keres%C3%A9s

Lackó írta:
Szia! Valami nagyon nem stimmel ezzel a linkkel, sehogy sem tudom megnyitni. :-/

Más: Krvaveci túra nem biztos, mielőtt nagy szervezkedésbe kezdesz, mindenképpen beszéljünk róla!!!
 HozzászólásElküldve: 2016.03.04 16:08 

Site Admin
Szia! Valami nagyon nem stimmel ezzel a linkkel, sehogy sem tudom megnyitni. :-/

Más: Krvaveci túra nem biztos, mielőtt nagy szervezkedésbe kezdesz, mindenképpen beszéljünk róla!!!
 HozzászólásElküldve: 2016.03.03 20:16 

Szia!

Köszönöm a válaszokat! :) A Krvavec-i túra időszaka sajnos már foglalt nekem :( de megpróbálom elintézni.

80 kilót nyomok ehhez a magassághoz, átlagos alkat. Ezzel a használt de jó állapotúval az a bajom, hogy nem értek hozzá. Nem tudom mit kell nézni rajta. Ezért kezdtem új lécek felé kacsingatni. Ha tudsz kérlek nézz rá erre a listára, talán találsz rajta nekem való lehetőséget. http://www.sportoutlet.hu/shop/search_d ... ptionid_42[]=fvariantid_161&foptionid_from[46]=428&foptionid_to[46]=375&foptionid_from[48]=449&foptionid_to[48]=234&search_action=1&limit=3&go1=List%C3%A1z%C3%A1s
Vagy megcsavargatom a barátom karját és elveszem tőle a Head lécét :)
A Blizzard milyen léc ha nem szlalom? Ehhez se értek... :(

Üdvözlettel: Balázs
 HozzászólásElküldve: 2016.03.03 18:20 

Site Admin
Hegyi Balu írta:
Kedves Lackó!

Tudsz még idén középszintű oktatást tartani valamerre?

Elém ugrott még egy lehetőség:
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelsze ... c-kotessel

Előre is köszi a segítséget: Balázs

Egyelőre ez van tervben, bár nem tudom, mi valósul meg belőle, eddig elég kicsi a társaság:
http://carvingski.hu/krvavec_marcius.html
 HozzászólásElküldve: 2016.03.03 18:03 

Site Admin
Szia!

Ezeket a léceket én nem ismerem, illetve nem síeltem velük, így nem nagyon tudok mit mondani.
Ami azért szinte biztos, hogy neked a 160-as hossz nagyon necces. 180 centihez 165-170 cm lenne az ideális léchossz egy általános lécből. Oké, most esetleg könnyebben bánsz egy rövidebbel, de később hasznosabb, stabilabb, ha van egy kis hossza.
Másik a rádiusz kérdése. Én a kisebb rádiusz híve vagyok, a 14 méter már eléggé határeset, egy 11-13 méter közötti jobb lenne. Szerintem... :)

"vajon mennyi a különbség a "suspension" és e között"
Őszintén? Fogalmam sincs! :-D

Azért kettő közül egyértelműen a Völkl tetszik jobban, de ez sem teljesen. Negatívumok számomra a túl széles közepe (80 mm felesleges pályára), a tip rocker és a 158 cm-es hossz (rövidség).

A Blizzard drága, ennyiért már egyszerű szlalomsíket szoktunk venni.

Én a helyedben szépen elvadászgatnék egy olyan Head-re, ami nagyon tetszett. Nem reménytelen, hogy valahol felbukkan egy példány emberi áron. Ha használt, de jó állapotú, még sok pénzt is megspórolhatsz vele.

Ja, és amúgy hány kiló vagy a 180 centidhez?
 HozzászólásElküldve: 2016.03.01 14:43 

Kedves Lackó!

Tudsz még idén középszintű oktatást tartani valamerre?

Elém ugrott még egy lehetőség:
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelsze ... c-kotessel

Előre is köszi a segítséget: Balázs
 HozzászólásElküldve: 2016.03.01 08:33 

Üdv Kedves Fórumozók!

Lécet keresek és ez ügyben kérek tanácsot.
Egy hetet csúszkáltam baráti társaságban(ők haladók) a tesóm régi 160-as fischer enyhén piskóta lécével Les2 Alpes-on. Mindenféle pályát kipróbáltam, a fekete még azért inkább túlélő túra volt :) Szeretem a sebességet és a gyors nagyívű kanyarokat, nagyjából tudtam velük tartani a lépést...kivéve a feketét. Ott kipróbáltam a barátom Head lécét és az egy álom volt :) http://www.powder7.com/Head-iXRC-1100-S ... 9/for-sale
Ilyet nem találtam használtan, és a sok egyéb léc között kezdek elveszni.
180cm magas vagyok talán a 160-as méret vagy egy kicsit kisebb jó lenne.
Most hétvégén kikölcsönöztem egy progressor800-ast, és azzal síeltem Ausztriában. Fel is ajánlották megvételre 50e ft-ért, de elég leharcolt állapotúnak tűnt ezért nem éltem a lehetőséggel.
Találtam egy ilyet http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelsze ... c-kotessel, de nem tudom ez jó lehet e, vajon mennyi a különbség a "suspension" és e között. Csak a kötésben található csillapító? És az nem csak parasztvakítás?
Vagy tudtok ajánlani más lécet ami jó élményekkel ajándékoz meg?

Előre is köszi: Balázs
 HozzászólásElküldve: 2016.01.24 23:23 

Site Admin
Örülök! :D
 HozzászólásElküldve: 2016.01.23 17:31 

Regisztráció: 2016.01.22
Köszönöm, Lackó, megnyugtattál.

\:D/
Hozzászólás a témához Oldal 12345 ... 31  Következő

Tetszik a carvingski.hu?  Megosztás: Facebook carvingski.hu a facebookon: carvingski.hu a Facebookon

Lap tetejére